Kvasinková infekcia

Diagnostika systémovej kvasinkovej infekcie (CANDIDA ALBICANS)

Candida Albicans je kvasinková huba, ktorá sa bežne vyskytuje v tele v malom neškodnom množstve. Za istých podmienok môže nastať premnoženie tejto huby kdekoľvek v tele, ale najčastejšie v tráviacom trakte, močovom trakte  a/alebo v pošve. Premnoženie candidy albicans sa volá kandidóza (systémová kvasinková infekcia).

Rovnováhu dokáže narušiť mnoho faktorov akými sú: hormonálne zmeny počas tehotenstva, užívanie perorálnej antikoncepcie, užívanie steroidov, antibiotík, cukrovka, hormonálna nerovnováha, strava bohatá na cukry, anémia, alebo nedostatok železa, dlhodobý stres a podobne.

 

 

Aké sú príznaky systémovej kvasinkovej infekcie?

Ako zistím že mam kvasinkovú infekciu a ako ju liečiť?

Ak trpíte kombináciou vyššie spomenutých príznakov, je vhodné nechať sa profesionálne otestovať na prítomnosť kvasinkovej infekcie. V IPPM ponúkame test kvasinkovej infekcie založený na špičkovej diagnostickej metóde ELISA, ktorá sa vyznačuje vysokou presnosťou a dôveryhodnosťou výsledkov. Služba zahŕňa stanovenie špecifických protilátok pri kvasinkovej infekcii z krvi, vďaka ktorým vieme s určitosťou zistiť, či pacient naozaj trpí kvasinkovou infekciou. Na základe výsledkov testu Vám pri pozitívnom náleze pomôžeme zahájiť efektívnu liečbu, založenú najmä na špecializovanej diéte a enzymatických prípravkoch.