Mikrobióm

Vyšetrenie črevného mikrobiómu a črevnej priepustnosti (LGS)

V súlade s najnovšími diagnostickými trendmi prinášame jedinečnú analýzu mikrobiómu a črevnej priepustnosti.

 

 

Čo je mikrobióm a prečo je dôležitý?

Veľké množstvo štúdií podporuje názor, že črevná mikrobiálna flóra a jej “genóm - ,,mikrobióm“ hrá rozhodujúcu úlohu v ľudskom zdraví a patofyziológii. Vedecké práce uskutočnené v posledných rokoch poukazujú na skutočnú revolúciu v prevencii a liečbe civilizačných a chronických chorôb, ovplyvnených črevnou mikroflórou, tzv. črevným mikrobiómom. Bolo preukázané, že črevný mikrobióm dokáže ovplyvniť našu náladu, chuť k jedlu, obezitu alebo vznik alergií, či intolerancií.

Jedna tretina našej črevnej mikroflóry je rovnaká u väčšiny ľudí, zatiaľ čo dve tretiny sú špecifické pre každého z nás. Inými slovami - mikroflóra v čreve je analogická k odtlačku prsta a môže byť príčinou individuálnej predispozície k ochoreniu. Črevný mikrobióm však plní svoje funkcie len za predpokladu, že máme baktérie a ďalšie mikróby v správnom zložení - kvalite a v správnom pomere - kvantite.

Bohužiaľ, súčasný životný štýl zahŕňajúci prebytok sladidiel, lepku, geneticky modifikovaných potravín, konzumáciu alkoholu, užívanie antibiotík či každodenné používanie analgetík, narúša črevný ekosystém a podnecuje vznik črevnej dysbiózy.

Čo ovplyvňuje dysbióza črevného systému?

Prečo si dať urobiť test črevného mikrobiómu a črevnej priepustnosti?

V IPPM veríme, že zdravý črevný ekosystém je kľúčom k riešeniu mnohých zdravotných ťažkostí a k zlepšeniu celkového zdravia. Ako jediný na Slovensku preto ponúkame komplexný test mikrobiómu a črevnej priepustnosti. Vyšetrenie je neinvazívne (vykonáva sa zo vzorky stolice) a jeho výsledkom je plne personalizovaná správa, ktorá zahŕňa komplexnú analýzu črevnej mikroflóry, črevného mikrobiómu, biochémie a imunológie. Samozrejmosťou sú odporúčania pre dosiahnutie optimálneho stavu s ohľadom na prevenciu a liečbu ochorení spojených s črevnou dysbiózou.